خبر نامه

خوابگاه های آلمان: نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید !

آیا به همراه ثبت نام در دانشگاه های کشور آلمان خوابگاه و محل اقامت هم به دانشجویان ارائه می شود؟

برخلاف کشورهایی چون استرالیا در کشور آلمان، هیچ گونه خوابگاه و محل اقامتی به هنگام ثبت نام برای دانشجویان رزرو نمی شود. پس قبل از ورود به این کشور و آغاز به تحصیل، باید جایی را به عنوان محل اقامت خود  پیدا کنید. به طور کلی دو نوع خوابگاه در آلمان برای دانشجویان موجود است. خوابگاه های اتحادیه دانشجویی و خوابگاه های خصوصی


خوابگاه استرالیا
بهترین خوابگاه های دانشجویی در استرالیا

با توجه به افزایش علاقمندی افراد به تحصیل در دانشگاه های معروف خارج از کشور به ویژه استرالیا فکر کردم شاید صحبت در مورد خوابگاه های دانشجویی در این کشورها خالی از لطف نباشد. به ویزه که بحث مکان مناسب برای اقامت همواره دغدغه دانشجویان چه در داخل کشور و چه در خارج کشور بوده است. از همین رو برخی از بهترین خوابگاه های کشور استرالیا را باهم بررسی می کنیم.


خوابگاه
ضرورت همدلی با هم اتاقی های خوابگاهی

وقتی جوان ایرانی پس از سختی ها و دردسرهای کنکور، بالاخره در یک دانشگاه قبول و از القابی نظیر پشت کنکوری بودن خلاص می شود، تحولی بزرگ در زندگی اش رخ خواهد داد. به ویژه اگر این مسئله با غیربومی بودن فرد در شهر محل تحصیل همراه گردد و شخص برای ادامه تحصیل، ناگزیر به ترک خانواده و اقامت در یک خوابگاه دانشجویی شده باشد؛ او با چالش های متعددی مواجه خواهد بود. تجربه های منحصر به فردی که فقط از طریق یک زندگی خوابگاهی بدست می آید.