خبر نامه

دانشگاه و پشت پرده کرونا

دانشگاه پشت پرده کرونا

 

«تا امروز نه تنها دانشگاهی را که در آن قبول شده ندیده، که حتی پایش را هم به شهری که دانشگاهش آنجاست نگذاشته.»

 روزنامه ایران نوشت: «رتبه‌اش ۱۰ شد. کلی درس خواند تا همان دانشگاهی که می‌خواهد قبول شود اما چه اتفاقی افتاد که تا امروز دانشگاه مورد علاقه‌اش را هنوز به چشم خود ندیده؟ کرونا آمد و گفتند کلاس‌ها مجازی برگزار می‌شود. بنابراین تا امروز نه تنها دانشگاهی را که در آن قبول شده ندیده که حتی پایش را هم به شهری که دانشگاهش آنجاست نگذاشته.


ثبت شکایت دانشجویان در انگلیس بر اثر شیوع کرونا

دفتر " OIA" در انگلیس که فقط به شکایت‌های دانشجویان در حوزه آموزش عالی رسیدگی می‌کند،‌ اعلام کرد که با آغاز شیوع "کووید-۱۹" تعدادی از دانشجویان در مورد تاثیر این بیماری بر مطالعات خود شکایاتی را مطرح کردند.

این نهاد، شکایات دانشجویان در حوزه آموزش عالی و ارائه دهندگان آموزش عالی را به رایگان بررسی می‌کند. شکایاتی که بعضا در مورد اختلال در یادگیری، محل اقامت و درس عملی هر دوره بوده است.

 " OIA" که یک نهاد مستقل است، گفت که این شکایات نشان از وجود شرایطی پیچیده‌ای است که به دلیل شیوع کرونا ایجاد شده است.


نگاه متفاوت به دانشجو از تهران تا نیوجرسی
نگاه متفاوت به دانشجویان از تهران تا نیوجرسی

نگاه متفاوت به دانشجویان از تهران تا نیوجرسی

 

نگاه متفاوت به دانشجویان از تهران تا نیوجرسی ، دکتر "علی اصغر هوشمند" متولد تهران در سال ۲۰۱۲ و پس از حدود شش سال خدمت به عنوان معاون رییس وقت دانشگاه "روان" (Rowan) آمریکا از سوی هیات امنای دانشگاه به عنوان هفتمین رئیس این دانشگاه انتخاب شد.

دکتر هوشمند را یک رهبر پویا در دانشگاه "روان" می‌دانند که ارتباط شخصی وی با دانشجویان، کارمندان، فارغ التحصیلان، مدیران دانشگاه، جامعه بازرگانی و مردم از علائم شاخص ریاست وی در دانشگاه محسوب می شود.